Eesti keelesIn English
SAAMUELI INTERNET

Stereofilmid ja uus meedia Nukufilmis

Nukufilm teeb juba mitmeid aastaid digitaalseid stereofilme - see on uus samm edasi tänapäeva infotehnoloogia maastikul. Kuna ka eesti kinod (CC PLaza, Solaris) omavad stereofilmide näitamiseks vastavat seadmestikku, on oluline, et ekraanile jõuaksid ka kodumaised stereofilmid, mis pakuksid üle-mere toodangule ka konkurentsi.

Esimene digitaalne stere-nukufilm valmis aastal 2007, Nukufilmi 50-nda juubeli aastal ja selle esilinastus oligi juubeliürituste raames suurel juubeligalal Nukuteatris ja selleks oli "Miriami piknik" (lavastaja Andres Tenusaar).Käesoleval ajal on meil tootmises täispikk (72min) nuku-muusikal "Unustatud lugude ooper: Lisa Limone ja Maroc Orange tormakas armulugu" (lavastaja Mait Laas). See peaks kinodesse jõudma 2013 aasta alguses.


Arendamisel on ka järgmine projekt: täispikk nuku-seiklus "Morten lollide laeval" (lavastaja Kaspar Jancis), mis on Kaspar Jancise raamatu "Seiklus Salamandril" ainetel. "Morteni" võtted peaksid algama aastal 2012.


Seoses sellega aga on vajalik ka vastav koolitus. Nukufilm pn S3D Campuse raames korraldatavatel nädalastel stereo-alastel koolitustel koolitanud juba kolm inimest: operaator Ragnar Neljandi, produtsent Kerdi Oengo ja arvutigraafik Raivo Möllits. Raivo Möllits osales Pariisis toimunud festivali, kollokviumi ja messi Dimension 3 raames S3D Campus toimunud koolitusel: "S3D production from Theory to Practice" ajavahemikus 9. mai kuni 5. juuni 2011.a. EAS programmi "Teadmiste ja oskuste arendamise toetus" toel. Projekti kaasrahastas Euroopa Sotsiaalfond. Täname EASi!

2011. aasta lõpus osales Nukufilm ka kahel teaduskonverentsil, millest ühe teemaks oli "Elu meedias: uue generatsiooni edukas kaasamine" ("Living in Media: Engaging new Generation". Antud konverentst toimus Hollandis, Amsterdamis 18.-20. oktoobril 2011, paralleelselt Cinekidiga ning osutus äärmiselt informatiivseks just rist-meedia ning trans-meedia kasutamisest koos uue meedia platvormidega. Interaktiivsus ja interneti kaasutamisevõimalused läbi erinevate platvormide annavad juurde tohutuid võimalusi, mis suurendavad olulisel määral meie nähtavust meedia- ja kultuurimaastikul.

Teine konverents toimus Belgias, Liege'is ning selle teema oli "S3D Imaging". Konverents toimus 7.-9. detsembrini 2012 foorumi 3D Stereomedia 2011 raames. See oli samuti äärmiselt informatiivne ning selles avaldati ohtralt kõige uuemate uurimuste tulemusi, mis puudutavad just meie stereofilmide toodangut olulisel määra. Üks olulisematest seal saadud teadmistest oli uurimus pildikvaliteedi tõstmise kohta ja selle saavutamise viisidest, mis omakorda viib filmide näitamise standardite ning parameetrite muutmisele.

OSALEMINE SAI TEOKS TÄNU PROJEKTILE "TEADMISTE JA OSKUSTE ARENDAMISE TOETUSE PROJEKT" alanimetusega "Teaduskonverentsidest ja koolitustest osavõtt" ajavahemikus 6. 11.2011 kuni 31.12.2011.a. Projekte kaasrahastas Euroopa sotsiaalfond. SUUR TÄNU EAS'ILE NENDEL TEADUSKONVERENTSIDEL OSALEMISELE KAASAAITAMISE EEST!

M E N Ü Ü
  Laste töötuba
  Stuudio
  Filmitegijad
  Filminukkude näitus
   Riho Undi "Isand" ja Oscar
  Eesti filmitööstuse arendamine
  nukufilmi DVD
  Stereo ja uue meedi platvormid
  Nukufilm Facebooks'is
  UUDISED
 
U U D I S E D
Kallid filmisõbrad! Vaadake Mati Küti tutt-uut animafilmi "Taevalaul" Artises alaates 6. detsembrist kell 19.00!!! Kohtumiseni kinos! ...
loe lähemalt
K O N T A K T
tel +372 6414 307
fax +372 6414 307
Niine 11, 10414, Tallinn ESTONIA
nukufilm@nukufilm.ee
 

 

 

 

SevenCat